Pulmapeo pidamine Lõuna-Eestis, Põlvamaal

Kui otsid kohta kus pidada pulmad ja pulmapidu, siis oled õiges kohas. Ojakalda puhkekeskus on imeline koht kus pulmi korraldada ja pulmapidu pidada.

Romantilised pulmad Lõuna-Eestis

Mis võiks olla kaunim kui veeta romantilised pulmad Lõuna-Eestis. Meie juures saab korraldada nii paaripaneku tseremoonia kui ka pulmapeo. Lisaks pakume majutust koos erinevate lisateenustega – valgusmuusikaga disko jne.

Ilusa ilma korral saab kaunistada puhkekeskuse väliala just pulma temaatikaga kokkusobivate dekoratsioonidega. Kui ilma peale nii kindlalt loota ei saa, siis on võimalik pulmatseremoonia ja pidu pidada ka meie suures peamajas, mis on võimalik samuti meelepäraselt dekoreerida.

pulmapeo pidamine

Miks pidada pulmapidu Ojakalda puhkekeskuses?

Toome välja vaid mõned punktid miks pidada pulmad meie puhkekeskuses:

pulmapeo pidamine

Pulma traditsioonid

Mis oleks pulmapeo pidamine ilma kaasahaaravate mängudeta ja traditsioonideta. Järgnevalt toome välja mõned pulma traditsioonid:

Kindlasti oled kuulnud pulmade kohta ütlust “midagi vana, midagi uut, midagi laenatud ja midagi sinist”. Midagi vana tähistab pruudi endist elu ja selleks esemeks peab olema midagi pruudi suguvõsast. Midagi uut tähistab uut algust loodava pere näol. Selleks esemeks võib olla midagi, mis on äsja ostetud. Midagi laenatud tähistab seda, et pruut saab loota oma pere ja sõprade peale. See ese võiks olla laenatud mõnelt  õnnelikult abielus olevalt paarilt, kes kuulub perekonda või sõprusringkonda. Nii on lootus, et õnn kandub üle ka noorpaarile. Midagi sinist tähistab puhtust, süütust ja armastust.

Sukapaela traditsioon näeb ette, et pruudi mõlemal jalal on erinevat värvi sukapaelad, näiteks roosa ja sinine. Peigmehe ülesanne on siis kas pimesi või ilma käte abita sukapael ära tõmmata. Tõmmatud sukapael pidavat ennustama esiklapse sugu. Samuti kasutatakse äratõmmatud sukapaela ka järgmise naisevõtja ennustamiseks. Sarnaselt pruudikimbu viskamisele viskab peigmees sukapaela üle selja poissmeeste sekka ning see, kes selle kinni püüab pidavatki järgmisena naise võtma.

Puu istutamise traditsioon näeb välja nii, et peale abielu registreerimist ning enne pulmapeole liikumist istutatakse elav puu. Puu istutamine ja kastmine tähistab noorpaari soovi teha koostööd nii puu kui ka suhte suureks kasvatamisel.

Nimest loobumise rituaal võetakse ette kui pruut loobub abielludes oma nimest ning võtab peigmehe nime või siis vastupidi. Nimest loobumise rituaali saab viia läbi erineval viisil, näiteks:

  • Kirjutades paberile perekonnanime ning seejärel see ära põletada.
  • Kirjutades kivile ja seejärel see maha matta või sellega lutsu visata.
  • Kirjutades nime koogile, mille tükid laiali jagatakse.
  • Andes nime möödasõitvale autole kingikotis kaasa.
  • Kuumaõhupalliga taevasse saates.
  • Kirjutades nime klaasile ning seejärel see vasaraga katki lüües.
  • Tuvidega taevasse saates.
  • Kirjutades nimi paberile ja see pudelisse panna ning jõkke visata.

Tabalukuga südamete lukustamise traditsioon kujutab endast tabalukule noorpaari nimede kirjutamist ning seejärel tabaluku avalikku kohta kinnitamist. Lukk suletakse vastabiellunute poolt ning peigmees murrab seejärel võtme pooleks ja viskab võtme pea jõkke.

Pulmaoksjoni traditsioon leiab aset tavaliselt enne kui hakatakse torti lahti lõikama. Oksjonile pannakse kõike, mida fantaasia lubab, eesmärgiks on tavaliselt olnud pruutpaari pulmakulude katmine.

Pulmatordi lõikamisese traditsioon on kogu pulmapeo kulminatsioon. Pulmatordi lõikab noorpaar käsikäes lahti ja kui samal ajal püüab pruut peigmehe jalale astuda, siis pidavat ka perenaise sõna majas maksma hakkama. Esimene tükk tordist kuulub noorpaarile, tort serveeritakse neile ühel taldrikul. Esimene suutäis on teineteisele, tähistades sellega koostööd ja teineteise toetamist.

Majutus peamajas

Puhkekoha värskelt valminud peamaja mahutab 10 inimest. Meil on 3 hubast tuba, kokku on 10 voodikohta.

Ojakalda puhkemajas saab maha pidada ka kõige meeleolukamad peod. Meil on piisavalt ruumi nii sees kui ka õuealal. Peomaja saab dekoreerida vastavalt enda soovile ja peo iseloomule. Lisaks on võimalik majutada pidulised siinsamas kohapeal – peamajas.

Puhkus koos perega
Ojakalda Puhkekoht on suurepärane koht kus võtta aeg maha ja lihtsalt puhata. Siia võid puhkama tulla nii sõprade kui kogu perega.

Ojakalda puhkemajas on võimalik veeta nii rahulik kui aktiivne perepuhkus. Kui soovite veeta rahuliku perepuhkuse, siis suvel pakume võimalust päevitada tiigi kaldal, nautida kaunist loodust jne. Majutame terve pere meie hubases peamajas. Kui soovite aga veeta aktiivse perepuhkuse, siis ka see võimalus on olemas. Puhkekeskuse alal saab mängida erinevaid pallimänge, meeskonnamänge, käia ujumas, püüda kala puhkekeskuse lähedal olevast järvest ja minna kasvõi kaunisse Lõuna-Eesti loodusesse matkama.

Köök
Meile on oluline, et puhkemaja külastajatel oleks siinviibimine võimalikult mugav. Tänu meie hästivarustatud köögile jääb Sul üle vaid oma toit kaasa võtta. Kõik vajaminev tehnika toidu valmistamiseks ja selle säilitamiseks on juba olemas. Einestamiseks on meil suur laud koos kuue istumiskohaga.

Ojakalda Puhkekeskus – koht kus pidada pulmapidu

Lisaks pulmapeo pidamisele pakume võimalust Ojakalda puhkekeskuses puhata koos perega, korraldada lastepidusi, suguvõsa kokkutulekuid ja palju muud.

Puhkemaja krundilt voolab läbi Piigaste oja. Silmailu pakub kohinal voolav kosk. Ojas saab käia palava ilmaga jalgu kastmas ning Ojaäärsel rannaalal võtta päikest, mängida palli ja palju muud. Puhkekoha alal on ka tiik, mis külgneb kauni rannaalaga. Tiigis saab samuti ujuda, veemänge mängida kui ka niisama puhkust nautida ja päevitada. Kes soovib pikemalt ujuda, siis krundist linnulennult 400 m kaugusel asub Janukjärv (ka Jänukjärv, Janutjärv, Jaanekjärv). Järvest saab püüda ka kala.

Kui ööbid meil, siis vaata kindlasti üle ka lähedal asuvad looduskaunid kohad. Kiidjärve-Kooraste puhkealal asub kaunis männimets ja Palojärv. See koht sobib hästi kogu perele, olemas on ka matkarajad. Viia-Jaani labürinditalu on koht, mida sobib külastada ka koos lastega. Viia-Jaani talu põldudel on esindatud erinevad kiviringid, mis on saanud inspiratsiooni maailma eri paikadest. Laburünditalus saab kogeda mitme laburündi ja kivispiraali toimet. Matkahuvilistel tasub kindlasti üle vaadata Voorepalu Põrgurada, mis oma pikkuselt (0,5 km) on jõukohane igaühele ning jätab lisaks matkamisele aega imetleda sealset kanist loodust.