Ujumine Lõuna-Eestis, Põlvamaal

Kui otsid ujumiskohta, siis oled õiges kohas. Ojakalda puhkekeskuse tiigis, ojas ja lähedalasuvas järves on ujumine võimalik.

Ujumine Lõuna-Eestis

Ujumine on suve üks mõnusamaid tegevusi. Kuid miks mitte harrastada seda tegevust ka läbi terve aasta. Ujumine sobib igas vanuses ja igas kehakaalus inimestele.

ujumine

Ujumine tiigis ja ojas

Ootame Sind Ojakalda puhekekskusesse puhkama. Keskuse alal asub tiik ja koskedega oja.

Ujumine Janukjärves

Puhkekeskuse alalt vaid 400 meetri kaugusel asub Janukjärv. Järves saab ujuda, hüppekohast vette hüpata ja miks mitte ka kala püüda.

ujumine

Miks on ujumine kasulik?

  • Ujumisel kulutatavad kalorid on enamvähem võrdsed jooksmisel kulutavate kaloritega.

  • Arendab lihaseid

  • Parandab tervist ja kehalist vormi.

  • Veevoolul on masseeriv toime, mis on kasulik lihastele, sidekoele ja on tõhus tselluliidi vastu. Samuti aitab seljavalude ja radikuliidi puhul.

  • Ujudes saab treenida kogu organismi ja koormus langeb kõigile olulistele lihasrühmadele.

  • Omab positiivset mõju ülekaalulistele ja südame- ja vereringe haiguste

  • Aitab kergematsorti vigastuste korral – lihasvalu, liigesevigastused, põrutused.

Majutus peamajas

Puhkekoha värskelt valminud peamaja mahutab 10 inimest. Meil on 3 hubast tuba, kokku on 10 voodikohta.

Ojakalda puhkemajas saab maha pidada ka kõige meeleolukamad peod. Meil on piisavalt ruumi nii sees kui ka õuealal. Peomaja saab dekoreerida vastavalt enda soovile ja peo iseloomule. Lisaks on võimalik majutada pidulised siinsamas kohapeal – peamajas.

Puhkus koos perega
Ojakalda Puhkekoht on suurepärane koht kus võtta aeg maha ja lihtsalt puhata. Siia võid puhkama tulla nii sõprade kui kogu perega.

Ojakalda puhkemajas on võimalik veeta nii rahulik kui aktiivne perepuhkus. Kui soovite veeta rahuliku perepuhkuse, siis suvel pakume võimalust päevitada tiigi kaldal, nautida kaunist loodust jne. Majutame terve pere meie hubases peamajas. Kui soovite aga veeta aktiivse perepuhkuse, siis ka see võimalus on olemas. Puhkekeskuse alal saab mängida erinevaid pallimänge, meeskonnamänge, käia ujumas, püüda kala puhkekeskuse lähedal olevast järvest ja minna kasvõi kaunisse Lõuna-Eesti loodusesse matkama.

Köök
Meile on oluline, et puhkemaja külastajatel oleks siinviibimine võimalikult mugav. Tänu meie hästivarustatud köögile jääb Sul üle vaid oma toit kaasa võtta. Kõik vajaminev tehnika toidu valmistamiseks ja selle säilitamiseks on juba olemas. Einestamiseks on meil suur laud koos kuue istumiskohaga.

Ujumine Lõuna-Eestis, kauni looduse keskel

Lisaks ujumisvõimalusele saab Ojakalda puhkekeskuses telkida, grillida, puhata koos perega jne.

Puhkemaja krundilt voolab läbi Piigaste oja. Silmailu pakub kohinal voolav kosk. Ojas saab käia palava ilmaga jalgu kastmas ning Ojaäärsel rannaalal võtta päikest, mängida palli ja palju muud. Puhkekoha alal on ka tiik, mis külgneb kauni rannaalaga. Tiigis saab samuti ujuda, veemänge mängida kui ka niisama puhkust nautida ja päevitada. Kes soovib pikemalt ujuda, siis krundist linnulennult 400 m kaugusel asub Janukjärv (ka Jänukjärv, Janutjärv, Jaanekjärv). Järvest saab püüda ka kala.

Kui ööbid meil, siis vaata kindlasti üle ka lähedal asuvad looduskaunid kohad. Kiidjärve-Kooraste puhkealal asub kaunis männimets ja Palojärv. See koht sobib hästi kogu perele, olemas on ka matkarajad. Viia-Jaani labürinditalu on koht, mida sobib külastada ka koos lastega. Viia-Jaani talu põldudel on esindatud erinevad kiviringid, mis on saanud inspiratsiooni maailma eri paikadest. Laburünditalus saab kogeda mitme laburündi ja kivispiraali toimet. Matkahuvilistel tasub kindlasti üle vaadata Voorepalu Põrgurada, mis oma pikkuselt (0,5 km) on jõukohane igaühele ning jätab lisaks matkamisele aega imetleda sealset kanist loodust.