Grillimine koos pere ja sõpradega Ojakalda puhkekekeskuse grillimisplatsil Lõuna-Eestis, Põlvamaal

Kui otsid kohta kus koos pere ja sõpradega grillida, siis oled õiges kohas. Ojakalda puhkekeskuses on see võimalus olemas.
Oleme mugavaks ajaveetmiseks loonud puhkekeskuse alale kolm pergolat. Varjualune kaitseb nii tuule, kõrvetava päikese kui ka vihma eest. Katusega puhkealal saab saab grillida ja mugavalt istuda ja süüa.

Grillimine Lõuna-Eestis

Grillimine on suvel või ka mõnel teisel aastaajal üks nauditavamaid toiduvalmistamise ja koosveetmise viise. Ojakalda puhekekskuse välialal om külalistele kasutada grillimisplats ja lõkkekoht.

Puhka Ojakalda puhkekeskuses imelise looduse keskel. Pakume majutust peamajas kui ka võimalust telkida meie telkimisalal.

grillimine

  • Selleks, et grillimisel ei tekiks leeke peab süsi saama piisavalt kuumeneda. Kui sütele tekib hallikas kiht peale, siis on õige aeg liha grillile panna.

  • Lisaks lihale ja kalale saab grillida ka köögivilju.

  • Kui soovid vältida liha kleepumist restile, siis hõõru eelnevalt poolitatud ja veidi kuumutatud kartulit vastu resti.

  • Grillitava liha lõigud võiksid olla vähemalt 2 cm paksud, et vältida liha grillil kuivamist.

  • Mahlasema liha saab siis kui lasta sellel peale grillilt võtmist veel veidi järelvalmida.

  • Kui kasutad kana või köögiviljade jaoks puidust vardaid, siis oleks need hea eelnevalt umbes tunnike vees leotada, et need ära ei kõrbeks.

  • Resti on kohe peale grillimist lihtsam puhastada kui hiljem kui see on juba jahtunud.

Majutus peamajas

Puhkekoha värskelt valminud peamaja mahutab 10 inimest. Meil on 3 hubast tuba, kokku on 10 voodikohta.

Ojakalda puhkemajas saab maha pidada ka kõige meeleolukamad peod. Meil on piisavalt ruumi nii sees kui ka õuealal. Peomaja saab dekoreerida vastavalt enda soovile ja peo iseloomule. Lisaks on võimalik majutada pidulised siinsamas kohapeal – peamajas.

Puhkus koos perega
Ojakalda Puhkekoht on suurepärane koht kus võtta aeg maha ja lihtsalt puhata. Siia võid puhkama tulla nii sõprade kui kogu perega.

Ojakalda puhkemajas on võimalik veeta nii rahulik kui aktiivne perepuhkus. Kui soovite veeta rahuliku perepuhkuse, siis suvel pakume võimalust päevitada tiigi kaldal, nautida kaunist loodust jne. Majutame terve pere meie hubases peamajas. Kui soovite aga veeta aktiivse perepuhkuse, siis ka see võimalus on olemas. Puhkekeskuse alal saab mängida erinevaid pallimänge, meeskonnamänge, käia ujumas, püüda kala puhkekeskuse lähedal olevast järvest ja minna kasvõi kaunisse Lõuna-Eesti loodusesse matkama.

Köök
Meile on oluline, et puhkemaja külastajatel oleks siinviibimine võimalikult mugav. Tänu meie hästivarustatud köögile jääb Sul üle vaid oma toit kaasa võtta. Kõik vajaminev tehnika toidu valmistamiseks ja selle säilitamiseks on juba olemas. Einestamiseks on meil suur laud koos kuue istumiskohaga.

Grillimine pere ja sõpradega Lõuna-Eestis, kauni looduse keskel

Lisaks grillimisvõimalusele pakume võimalust Ojakalda puhkekeskuses rentida peomaja, korraldada lastepidusi jne.

Puhkemaja krundilt voolab läbi Piigaste oja. Silmailu pakub kohinal voolav kosk. Ojas saab käia palava ilmaga jalgu kastmas ning Ojaäärsel rannaalal võtta päikest, mängida palli ja palju muud. Puhkekoha alal on ka tiik, mis külgneb kauni rannaalaga. Tiigis saab samuti ujuda, veemänge mängida kui ka niisama puhkust nautida ja päevitada. Kes soovib pikemalt ujuda, siis krundist linnulennult 400 m kaugusel asub Janukjärv (ka Jänukjärv, Janutjärv, Jaanekjärv). Järvest saab püüda ka kala.

Kui ööbid meil, siis vaata kindlasti üle ka lähedal asuvad looduskaunid kohad. Kiidjärve-Kooraste puhkealal asub kaunis männimets ja Palojärv. See koht sobib hästi kogu perele, olemas on ka matkarajad. Viia-Jaani labürinditalu on koht, mida sobib külastada ka koos lastega. Viia-Jaani talu põldudel on esindatud erinevad kiviringid, mis on saanud inspiratsiooni maailma eri paikadest. Laburünditalus saab kogeda mitme laburündi ja kivispiraali toimet. Matkahuvilistel tasub kindlasti üle vaadata Voorepalu Põrgurada, mis oma pikkuselt (0,5 km) on jõukohane igaühele ning jätab lisaks matkamisele aega imetleda sealset kanist loodust.