Spordiürituste korraldamine Lõuna-Eestis, Põlvamaal

Kui otsid kohta kus korraldada spordiüritusi, võistluseid, treeninguid või muid üritusi, siis oled õiges kohas. Ojakalda puhkekeskus on aktiivseks puhkuseks ja ürituste korraldamiseks ideaalne koht.

Spordiürituste korraldamine  võib olla üsna aeganõudev. Sobiva koha valik võib olla keeruline kuid siin saame meie Sulle abiks olla. Ürituste korraldamiseks saab rentida kasvõi terve puhkekeskuse ala korraga. Pakume majutust peamajas ning peale üritust saab taastuda ujudes meie tiigis või lähedal asuvas järves.

Spordiürituste korraldamisel peaks kõigepealt olema valmis mõeldud sellele kes on osavõtjad – kas tegu on harrastajate või tippudega. Kuidas motiveerida osalejaid ja pealtvaatajaid? Enamasti on motiveerituse alusteks tugeva konkurentsiga spordiürituste korraldamine, auhinnad, transport, majutus, toitlustus, ilus võistluskoht, positiivsed emeotsioonid ja üldine koostegemise rõõm.

Spordiürituste korraldamine

Tee spordiüritusele kindel minutilise täpsusega ajakava. Eriti hea on kui joonistad endale tabeli, mis kell kus midagi toimub. Enne ürituse algust kontrolli kas kõik võistluseks vajaminevad vahendid on omal kohal. Mängi läbi koos organiseerijatega ürituse käik ning veendu, et vajalik info ja ajatabelid on kõigil olemas.

Millist võistlust korraldada?

  • Üleriigiliste või piirkondlike noortevõistluste korraldamine.
  • Koolide ja klubide initsiatiivil toimuvate võistluste korraldamine.
  • Üleriigiliste, piirkondlike, rahvusvaheliste, klubide, sarjade või kommertsvõistluste korraldamine.
  • Veteranide võistluste korraldamine.
  • Firmaspordi võistluste korraldamine.
  • Rahva ja tervisespordivõistluste korraldamine.

Põhiline on, et üritusel oleks oma kindel idee ja eesmärk mis seda korraldatakse.

Spordiürituse korraldamine on lõbus ning see suurendab huvi spordi vastu. Spordiürituste korraldamine aitab propageerida sporti ja liikumisharrastusi, loob uusi väljundeid tegevussportlastele ja harrastajatele ning aitab kaasa sportlikuma ja tervema elanikkonna loomisele.

Rannavõrkpalliplats

Ojakalda puhkekeskuses on rannavolle mängimiseks loodud väga head tingimused. Pärast pehmel liival võrkpalli mängimist on võimalik suunduda end jahutama otse kõrvalasuvasse tiiki.

Majutus peamajas

Puhkekoha värskelt valminud peamaja mahutab 10 inimest. Meil on 3 hubast tuba, kokku on 10 voodikohta.

Ojakalda puhkemajas saab maha pidada ka kõige meeleolukamad peod. Meil on piisavalt ruumi nii sees kui ka õuealal. Peomaja saab dekoreerida vastavalt enda soovile ja peo iseloomule. Lisaks on võimalik majutada pidulised siinsamas kohapeal – peamajas.

Puhkus koos perega
Ojakalda Puhkekoht on suurepärane koht kus võtta aeg maha ja lihtsalt puhata. Siia võid puhkama tulla nii sõprade kui kogu perega.

Ojakalda puhkemajas on võimalik veeta nii rahulik kui aktiivne perepuhkus. Kui soovite veeta rahuliku perepuhkuse, siis suvel pakume võimalust päevitada tiigi kaldal, nautida kaunist loodust jne. Majutame terve pere meie hubases peamajas. Kui soovite aga veeta aktiivse perepuhkuse, siis ka see võimalus on olemas. Puhkekeskuse alal saab mängida erinevaid pallimänge, meeskonnamänge, käia ujumas, püüda kala puhkekeskuse lähedal olevast järvest ja minna kasvõi kaunisse Lõuna-Eesti loodusesse matkama.

Köök
Meile on oluline, et puhkemaja külastajatel oleks siinviibimine võimalikult mugav. Tänu meie hästivarustatud köögile jääb Sul üle vaid oma toit kaasa võtta. Kõik vajaminev tehnika toidu valmistamiseks ja selle säilitamiseks on juba olemas. Einestamiseks on meil suur laud koos kuue istumiskohaga.

Puhkus perega Lõuna-Eestis, kauni looduse keskel

Lisaks perepuhkusele pakume võimalust Ojakalda puhkekeskuses korraldada festivale ja etendusi, telkida jne.

Puhkemaja krundilt voolab läbi Piigaste oja. Silmailu pakub kohinal voolav kosk. Ojas saab käia palava ilmaga jalgu kastmas ning Ojaäärsel rannaalal võtta päikest, mängida palli ja palju muud. Puhkekoha alal on ka tiik, mis külgneb kauni rannaalaga. Tiigis saab samuti ujuda, veemänge mängida kui ka niisama puhkust nautida ja päevitada. Kes soovib pikemalt ujuda, siis krundist linnulennult 400 m kaugusel asub Janukjärv (ka Jänukjärv, Janutjärv, Jaanekjärv). Järvest saab püüda ka kala.

Kui ööbid meil, siis vaata kindlasti üle ka lähedal asuvad looduskaunid kohad. Kiidjärve-Kooraste puhkealal asub kaunis männimets ja Palojärv. See koht sobib hästi kogu perele, olemas on ka matkarajad. Viia-Jaani labürinditalu on koht, mida sobib külastada ka koos lastega. Viia-Jaani talu põldudel on esindatud erinevad kiviringid, mis on saanud inspiratsiooni maailma eri paikadest. Laburünditalus saab kogeda mitme laburündi ja kivispiraali toimet. Matkahuvilistel tasub kindlasti üle vaadata Voorepalu Põrgurada, mis oma pikkuselt (0,5 km) on jõukohane igaühele ning jätab lisaks matkamisele aega imetleda sealset kanist loodust.