Kalapüük Lõuna-Eestis, Põlvamaal

Kui otsid kohta kus kala püüda, siis oled õiges kohas. Ojakalda puhkekeskuse lähedal järves on see võimalik.

Kalapüük Lõuna-Eestis Janukjärves

Kalapüük pakub nii mõnusat ajaviidet ja on samas ka hasartitekitav. Ojakalda puhkekeskusest asub Janukjärv vaid 400 meetri kaugusel. Ootame sind meile puhkama, lähedal asuvast järvest kala püüdma ja seejärel meie grillimisplatsile kala grillima. Pakume majutust peamajas, samuti on võimalus meie telkimisalal telkida.

kalapüük

Kalapüük toimub kalapüügiõiguse alusel. Sõltuvalt püügivahendist eristatakse õnge-, harrastus-, ja kutselist püügiõigust. Kalapüügi seadust saab lugeda siit.

  • Kalad suudavad kõige paremini eristada lähedalt punast värvi. Sügavamas vees näevad nad kõige paremini lillakaid ja sinakaid toone.

  • Lanti või sööta valides peab lähtuma püütava kala toidust.

  • Kalad eelistavad kevadel, sügisel ja talvel võimalikult sooja vett. Nii, et kala püüdes peaks sellest lähtuma ja valima püügiks sobiva sügavuse.

  • Õhurõhk mõjutab kalade aktiivsust – madala õhurõhu korral on kalad aktiivsemad ning kõrge õhurõhu puhul passiivsemad.

  • Kui ei näkka, siis vaheta taktikat – muuda asukohta, sööta, sügavust jne.

Majutus peamajas

Puhkekoha värskelt valminud peamaja mahutab 10 inimest. Meil on 3 hubast tuba, kokku on 10 voodikohta.

Ojakalda puhkemajas saab maha pidada ka kõige meeleolukamad peod. Meil on piisavalt ruumi nii sees kui ka õuealal. Peomaja saab dekoreerida vastavalt enda soovile ja peo iseloomule. Lisaks on võimalik majutada pidulised siinsamas kohapeal – peamajas.

Puhkus koos perega
Ojakalda Puhkekoht on suurepärane koht kus võtta aeg maha ja lihtsalt puhata. Siia võid puhkama tulla nii sõprade kui kogu perega.

Ojakalda puhkemajas on võimalik veeta nii rahulik kui aktiivne perepuhkus. Kui soovite veeta rahuliku perepuhkuse, siis suvel pakume võimalust päevitada tiigi kaldal, nautida kaunist loodust jne. Majutame terve pere meie hubases peamajas. Kui soovite aga veeta aktiivse perepuhkuse, siis ka see võimalus on olemas. Puhkekeskuse alal saab mängida erinevaid pallimänge, meeskonnamänge, käia ujumas, püüda kala puhkekeskuse lähedal olevast järvest ja minna kasvõi kaunisse Lõuna-Eesti loodusesse matkama.

Köök
Meile on oluline, et puhkemaja külastajatel oleks siinviibimine võimalikult mugav. Tänu meie hästivarustatud köögile jääb Sul üle vaid oma toit kaasa võtta. Kõik vajaminev tehnika toidu valmistamiseks ja selle säilitamiseks on juba olemas. Einestamiseks on meil suur laud koos kuue istumiskohaga.

Kalapüük Lõuna-Eestis, kauni looduse keskel

Lisaks kala püüdmisele pakume võimalust Ojakalda puhkekeskuses rentida peomaja, korraldada lastepidusi jne.

Puhkemaja krundilt voolab läbi Piigaste oja. Silmailu pakub kohinal voolav kosk. Ojas saab käia palava ilmaga jalgu kastmas ning Ojaäärsel rannaalal võtta päikest, mängida palli ja palju muud. Puhkekoha alal on ka tiik, mis külgneb kauni rannaalaga. Tiigis saab samuti ujuda, veemänge mängida kui ka niisama puhkust nautida ja päevitada. Kes soovib pikemalt ujuda, siis krundist linnulennult 400 m kaugusel asub Janukjärv (ka Jänukjärv, Janutjärv, Jaanekjärv). Järvest saab püüda ka kala.

Kui ööbid meil, siis vaata kindlasti üle ka lähedal asuvad looduskaunid kohad. Kiidjärve-Kooraste puhkealal asub kaunis männimets ja Palojärv. See koht sobib hästi kogu perele, olemas on ka matkarajad. Viia-Jaani labürinditalu on koht, mida sobib külastada ka koos lastega. Viia-Jaani talu põldudel on esindatud erinevad kiviringid, mis on saanud inspiratsiooni maailma eri paikadest. Laburünditalus saab kogeda mitme laburündi ja kivispiraali toimet. Matkahuvilistel tasub kindlasti üle vaadata Voorepalu Põrgurada, mis oma pikkuselt (0,5 km) on jõukohane igaühele ning jätab lisaks matkamisele aega imetleda sealset kanist loodust.