Telkimine Lõuna-Eestis, Põlvamaal

Telkimine Lõuna-Eestis imekauni looduse keskel on kindlasti üks meeldejäävam suve osa. Ojakalda puhkekeskuses on telkijatele telkimine tehtud väga mugavaks. Meil on ruumi kümnetele telkidele, ja telkides saab kasutada 3 grillimisplatsi koos toolide ja lauaga. Samuti on peamajas pesemisvõimalus ja WC. Soovi korral saab kasutada ka elektrit, et tühjenevat mobiiliakut, kaamera akut vm laadida.

Telkimine järve ääres

Ojakalda puhkekeskuse krundist on järv vaid 400 m kaugusel. Krundilt jookseb läbi koskedega oja ja meil on ka kauni rannaalaga tiik.

Lõuna-Eesti telkimiskohad on suvel tihti ülerahvastatud. Meie aga hoiame telkimisala piisavalt privaatsena, et telkimine oleks kõigile mugav.

telkimine

Telkimine Ojakalda puhkekeskuses

Telkimine Ojakalda puhkekeskuses on äärmiselt mõnus.  Et telkimine üksi poleks liiga üksluine, siis võib siin viibides ka grillida, matkata, ujuda jne. Tule siis pidutsema või puhkama või lihtsalt telkima.

Puhkemaja krundilt voolab läbi Piigaste oja. Silmailu pakub kohinal voolav kosk. Ojas saab käia palava ilmaga jalgu kastmas ning Ojaäärsel rannaalal võtta päikest, mängida palli ja palju muud. Puhkekoha alal on ka tiik, mis külgneb kauni rannaalaga. Tiigis saab samuti ujuda, veemänge mängida kui ka niisama puhkust nautida ja päevitada. Kes soovib pikemalt ujuda, siis krundist linnulennult 400 m kaugusel asub Janukjärv (ka Jänukjärv, Janutjärv, Jaanekjärv). Järvest saab püüda ka kala.

Kui ööbid meil, siis vaata kindlasti üle ka lähedal asuvad looduskaunid kohad. Kiidjärve-Kooraste puhkealal asub kaunis männimets ja Palojärv. See koht sobib hästi kogu perele, olemas on ka matkarajad. Viia-Jaani labürinditalu on koht, mida sobib külastada ka koos lastega. Viia-Jaani talu põldudel on esindatud erinevad kiviringid, mis on saanud inspiratsiooni maailma eri paikadest. Laburünditalus saab kogeda mitme laburündi ja kivispiraali toimet. Matkahuvilistel tasub kindlasti üle vaadata Voorepalu Põrgurada, mis oma pikkuselt (0,5 km) on jõukohane igaühele ning jätab lisaks matkamisele aega imetleda sealset kanist loodust.