Mida teha Lõuna-Eestis, Põlvamaal

Meil on ääretult hea meel, et oled otsustanud Ojakalda Puhkemajas viibida. Kui oled juba siin, siis miks mitte avastada ka lähiümbrust. Siinkohal toomegi välja mõned põnevad kohad ja tegevused mida siinkandis külastada ja proovida.

Kulinaarsed elamused

Postitee Gurmee ootab nautima maitsvat kiviahjus küpsetatud krõbedat pitsat. Postitee Gurmee asub meist vaid 6 min autosõidu kaugusel.

Kohvik-buffet Saverna Buffik on õdusa atmosfääriga modernne teeääre buffet-kohvik, mis asub meist vaid 8 min autosõidu kaugusel. Seal saab aja maha võtta, hetkeks hinge tõmmata ning nautida maitsvaid roogasid ja mõnusat olemist.

Eesti Maanteemuuseumi Varbuse Teemaja ootab kõiki Eesti Maanteemuuseumi külastajaid keha kinnitama Varbuse Teemajja. Postijaama endistes talliruumides pakutakse ehedat Eesti toitu. Varbuse Teemaja asub Ojakalda puhkemajast vaid 11 min autosõidu kaugusel.

Jäägri Pubi on koduse interjöüriga pubi, mis pakub erinevaid maitseid nii kohalikele kui ka kaugelt tulijatele. Jäägri Pubi asub meie puhkemajast 16 min autosõidu kaugusel.

Kalda loodustalu asub Põlvamaa Postitee vahetus läheduses, Ojakalda Puhkemajast 17 min autosõidu kaugusel. See üllatab külastajaid oma lihtsuse ning rahuliku õhkkonnaga. Maitseelamuste otsijatele pakub talu perenaine enda valmistatud maitsvaid küpsisetisi ja hoidiseid.

Cantervilla Lossi restoran asub 17 min autosõidu kaugusel Ojakalda puhkemajast. Restoran kasutab oma roogades võimalikult palju kohalikest taludest pärit ja hooajalist toorainet. Lisaks toidule saab nautida seal ka imekaunist mõisamiljööd.

Maitsemaa Metsarestoran on toidu valmistamise ja serveerimise kunst vabas looduses. Interjöör vaheldub aastaaegade muutudes ja elamus saabub ehedast toidust, mis osaliselt valmib elusal tulel. Puuduvad plastnõud, kiletelgid ja aiatoolid. On elus lõke, puunõud, lõkkepannid ja nõgine kohvikann. Metsarestoran asub meist 21 min autosõidu kaugusel.

Mooste Viinavabriku restoran pakub kohalikust toorainest modernseid roogasid, mis teevad pai ka kõige nõudlikumale gurmaani maitsemeelele. Restoran asub meist 29 min autosõidu kaugusel.

mida teha lõuna eestis

Kohvik-buffet Saverna Buffik

Allikas: buffik.ee

Mida teha Põlvamaal, Lõuna-Eestis?

E-Bike elektrirattamatk Taevaskoja radadel – Matka käigus vaadatakse üle Kiidjärve vesiveski, piilutakse metsavendade punkrisse, tutvutakse Ahja jõe ja sealse ürgoruga, saab imetleda Taevaskoja liivakivipaljandeid ning metsaradu ürgsete puude all. Kui veab, saab näha- kuulda ka jäälindu ning püütakse leida ka Viimse Reliikvia võttepaiku. Matkad saavad alguse Kiidjärve Külastuskeskusest, mis asub meist 16 min autosõidu kaugusel.

Giidiga jalgsimatk Taevaskodades – Aastaajast ja ilmast olenemata pakuvad Taevaskoja matkarajad elamusi igal sammul. Vaikselt matkates võib kohtuda jäälinnuga, giid jutustab taevaskodade legende ja aitab ära tunda ‘Viimse reliikvia’ võttekohti. Jalgsimatka pikkus ja teema lepitakse eraldi kokku. Taevaskoja Salamaa asub meist 17 min autosõidu kaugusel.

Aerulauamatk Taevaskojas, Põlvamaal – Maagilisel Ahja jõel leiab tõelise SUP-elamuse. Aerulaua matka teekonnale jäävad umbes 20 liivapaljandit, kaasa arvatud Suur ja Väike Taevaskoda, Neitsikoobas, Emalätte ja Otteni vesiveski kivisild. Taevaskoja asub meist 20 min autosõidu kaugusel.

Mäeotsa disc-golfi park – Mäeotsa discgolfi park on erapark Põlvamaal – avatud ja metsa sees olevad korvid jaotuvad umbes pooleks. Erineva variatsiooniga ja looduskaunis park koos veetakistustega. Disc-golfi park asub meist 20 min autosõidu kaugusel.

Ahja jõe kanuumatk – Kanuumatk Eesti ühel kauneimal Ahja jõel pakub imeilusaid vaateid, vahelduvat loodust ja muutuva loomuga jõge! Seda kõike saab nautida 2,5 – 3 tunnise matka kestel. Matk toimub atesteeritud matkajuhi juhendamisel. Matkasid korraldav Lokko Talu asub meist 21 min autosõidu kaugusel.

Giidiga sõit Taevaskojas jõelaeval Lonny – Kulgemine maagilisel Saesaare paisjärvel, võimsad liivakivipaljandid, üllatav põlismets, kohalike legendide ja ajaloo jutustamine. Jõelaev Lonny asub meist 21 min autosõidu kaugusel.

Aerusurf Saarjärve soojärvel – Suured 11,6 tollised Bic Duratec lauad on väga stabiilsed ja mõeldud kasutamiseks merel. See teeb aerusurfamise järvel eriti lihtsaks ja stabiilseks ning ei ole vaja muretseda vette kukkumise pärast. Saarjärve asub Ojakalda puhkemajast 25 min autosõidu kauhusel.

Klubi Kuuel Jalal Ratsutamine – Klubi Kuuel Jalal ratsatalu juures on aastaringselt võimalus hobustega tutvuda ja ratsutada. Talus on viis hobust ja noorhobused. Klubi Kuuel Jalal asub meist 36 min autosõidu kaugusel.

Kahepäevased kanuu- ja süstamatkad Võhandu Pühajõel – Pühajõgi on selgeveeline ja väikeste kärestike poolest rikas jõgi. Kanuu- ja süstamatk Pühajõel on sobilik nii algajale (lastele) kui kogenud veesõitjale. Kanuumatka teekonda näeb siin.

Matkajuhi räätsamatkad rabas – Matkajuhi rabamatkad on puhkamiseks ning avastamiseks. Marsruudile on välja valitud raba põnevaimad vaatamisväärsused. Teekonnad on just nii parajad, et säiliksid parimad emotsioonid.

mida teha lõuna eestis

Jõelaev Lonny

Allikas:Lonny.ee

Kuhu minna Lõuna-Eestis

Kiidjärve kuklasterada – Kuklaste elukorraldust tutvustaval ca 1 km pikkusel rajal võib matkaja tunda end hiiglasena imetillukeste kuklaste maailmas. 20 hektaril paikneb 200 pesa. Rada on varustatud viitade, infotahvlite ja sipelgate kiirteid ületavate sillakestega. Rada asub meist 14 min autosõidu kaugusel.

Kiidjärve rand – Kiidjärve järve rannas on kõik tingimused nautimaks rannamõnusid või sumedaid suveõhtuid: liivarand, kaks ujumissilda, lastele väike mänguväljak. Kiidjärve rand asub meist 15 min autosõidu kaugusel.

Erastvere mõisapark – Erastvere on Põlva ümbruskonna üks vanemaid asulaid. Erastveres on alles vana mõisapark, kus kasvab looduskaitse all olev Erastvere tamm, mis istutati arvatavasti 1806. aastal. Pargi keskele, endise Marie kiriku vundamendile on ehitatud saksa parunite von Ungern-Sternbergide suguvõsa kabel, mis kannab suguvõsa viimase Eestis sündinud liikme järgi Gerhardi nime. Pargi ääres asub silmapaistvalt ilus Erastvere järv, kus on hea supelda. Mõisapark asub Ojakalda Puhkemajast 15 min autosõidu kaugusel.

Intsikurmu Südamerada – Intsikurmu Südamerada saab alguse Intsikurmu minevalt teelt. Talvise suusaraja pikkus on 3 km, suvel saab jooksmiseks rada pikendada kilomeetri võrra. Rada sobib tervisejooksuks ja -kõnniks, maastikusõiduks jalgrattaga, kepikõndimiseks. Rada asub meist 15 min autosõidu kaugusel.

Alle-Saija Teatritalu – Teatritalus tutvustatakse rahvateatri tegemist ja telgitaguseid. Tellida saab ekskursioone teatritalus ja näha nende uhket maakivist teatrisaali, suurt kahe lava ja platvormiga väliala, kostüüme ja rekvisiite, uurida, kuidas valmib üks lavastus ning vaadata varasemate lavastuste videosalvestusi. Teatritalu asub meist 16 min autosõidu kaugusel.

Cantervilla Lossi Mängumaa – Muinasjutulise Cantervilla Lossi kõrvalhoonetes ja välialadel on suur mõisaajastut käsitlev teemapark-mängumaa, kus jätkub lõbusaid tegevusi nii lastele kui vanematele pikaks päevaks. Teemapargis saab näha, millega vanasti mõisnikud liiklesid, millest nad elatusid, missuguseid riideid nad kandsid, mida nad sõid ning millised olid nende lauakombed. Mängumaa asub asub 17 min autosõidu kaugusel Ojakalda puhkemajast.

Kaljupealse puhkekoht – Kaljupealse puhkekoht asub Võhandu jõe kaldal, kaunis männimetsas. Jõe äärest ja kõrgetelt kallastelt avaneb imeilus vaade Võhandu jõele ja liivapaljanditele. Puhkekoht asub meist 35 min autosõidu kaugusel.

Leevi liikluslinnak – Liikluslinnakus jagub tegevust erinevas vanuses lastele. Saab sõita pedaalidega autodega, õppida liiklust, harjutada rattaga vigursõitu, hüpata batuudil, ronida tasakaalumatil/-liinil või ronimisvõrgus, trossiga laskuda, mängida malet – võimalusi on palju. Liikluslinnak asub meist 37 min autosõidu kaugusel.

Nohipalu Valgjärv Meenikunno maastikukaitsealal Meenikunno maastikukaitsealal asuv Nohipalo Valgjärv on teadaolevail andmeil Eesti järvedest kõige toitainetevaesem ja kõige läbipaistvama veega järv. Järv asub meist 38 min autosõidu kaugusel.

mida teha lõuna eestis

Nohipalu Valgjärv

Allikas: Koit Kõrvel

Mida teha meeskonnaga Lõuna-Eestis

E-Bike elektrirattamatk Taevaskoja radadel – Matka käigus vaadatakse üle Kiidjärve vesiveski, piilutakse metsavendade punkrisse, tutvutakse Ahja jõe ja sealse ürgoruga, saab imetleda Taevaskoja liivakivipaljandeid ning metsaradu ürgsete puude all. Kui veab, saab näha- kuulda ka jäälindu ning püütakse leida ka Viimse Reliikvia võttepaiku. Meeskondadele on võimalik tellida gideeritud matk endale sobivaks ajaks (kuni 80 inimest). Matkad saavad alguse Kiidjärve Külastuskeskusest, mis asub meist 16 min autosõidu kaugusel.

Giidiga jalgsimatk Taevaskodades – Aastaajast ja ilmast olenemata pakuvad Taevaskoja matkarajad elamusi igal sammul. Vaikselt matkates võib kohtuda jäälinnuga, giid jutustab taevaskodade legende ja aitab ära tunda ‘Viimse reliikvia’ võttekohti. Jalgsimatka pikkus ja teema lepitakse eraldi kokku. Taevaskoja Salamaa asub meist 17 min autosõidu kaugusel.

Aerulauamatk Taevaskojas, Põlvamaal – Maagilisel Ahja jõel leiab tõelise SUP-elamuse. Aerulaua matka teekonnale jäävad umbes 20 liivapaljandit, kaasa arvatud Suur ja Väike Taevaskoda, Neitsikoobas, Emalätte ja Otteni vesiveski kivisild. Võimalik on tellida privaatmatkasid kuni 40 osalejale. Taevaskoja asub meist 20 min autosõidu kaugusel.

Ahja jõe kanuumatk – Kanuumatk Eesti ühel kauneimal Ahja jõel pakub imeilusaid vaateid, vahelduvat loodust ja muutuva loomuga jõge! Seda kõike saab nautida 2,5 – 3 tunnise matka kestel. Matk toimub atesteeritud matkajuhi juhendamisel. Grupi suurus 6-30 inimest. Matkasid korraldav Lokko Talu asub meist 21 min autosõidu kaugusel.

Aerusurf Saarjärve soojärvel – Suured 11,6 tollised Bic Duratec lauad on väga stabiilsed ja mõeldud kasutamiseks merel. See teeb aerusurfamise järvel eriti lihtsaks ja stabiilseks ning ei ole vaja muretseda vette kukkumise pärast. Aerulaudu jätkub kuni 10 meeskonnaliimele. Saadjärve asub Ojakalda puhkemajast 25 min autosõidu kauhusel.

Klubi Kuuel Jalal Ratsutamine – Klubi Kuuel Jalal ratsatalu juures on aastaringselt võimalus hobustega tutvuda ja ratsutada. Talus on viis hobust ja noorhobused. Klubi pakub mitmeid erinevaid matkapakette, mis sobivad kõigile ratsa- ja loodushuvilistele, sh algajatele. Klubi Kuuel Jalal asub meist 36 min autosõidu kaugusel.

mida teha meeskonnaga

Kanuumatkad Ahja jõel

Allikas: Lokko.ee

Puhkemaja krundilt voolab läbi Piigaste oja. Silmailu pakub kohinal voolav kosk. Ojas saab käia palava ilmaga jalgu kastmas ning Ojaäärsel rannaalal võtta päikest, mängida palli ja palju muud. Puhkekoha alal on ka tiik, mis külgneb kauni rannaalaga. Tiigis saab samuti ujuda, veemänge mängida kui ka niisama puhkust nautida ja päevitada. Kes soovib pikemalt ujuda, siis krundist linnulennult 400 m kaugusel asub Janukjärv (ka Jänukjärv, Janutjärv, Jaanekjärv). Järvest saab püüda ka kala.

Kui ööbid meil, siis vaata kindlasti üle ka lähedal asuvad looduskaunid kohad. Kiidjärve-Kooraste puhkealal asub kaunis männimets ja Palojärv. See koht sobib hästi kogu perele, olemas on ka matkarajad. Viia-Jaani labürinditalu on koht, mida sobib külastada ka koos lastega. Viia-Jaani talu põldudel on esindatud erinevad kiviringid, mis on saanud inspiratsiooni maailma eri paikadest. Laburünditalus saab kogeda mitme laburündi ja kivispiraali toimet. Matkahuvilistel tasub kindlasti üle vaadata Voorepalu Põrgurada, mis oma pikkuselt (0,5 km) on jõukohane igaühele ning jätab lisaks matkamisele aega imetleda sealset kanist loodust.